Menü
ALPİN OUUTDOR com 'a ÖZEL FIRSAT ÜRÜNLERİ için tıklayınız

İade ve Ödeme Koşulları


Ürün iadesi

            4077 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanun ve firmamız prensibi olarak, aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.  

Ürün iade şartları aşağıdaki gibidir ;

  • İade edilecek bütün ürünler orijinal kutu ve ambalajıyla birlikte yapılmalıdır.
  • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura ve iade sebebini belirten bir açıklama göndermeniz gerekmektedir.
  • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, kullanılmış, satılabilirlik özelliğini yitirmiş durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Orijinal kutu üzerinde kargo etiketi yapıştırılmış, kargo koli bandıyla bantlanarak ürün ambalajına zarar verilmiş ürünler iade kabul edilmez.
  • İade etmek istediğiniz ürün/ler  eğer ayıplı mal ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır.  Aksi durumlarda kargo ücreti size aittir. 

Özel ürünler için iade şartları;

Firmamızdan satın alacağınız bazı ürünlerde ürün iade işlemleri mümkün değildir. 

  • Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler - ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında – hayati önem taşıyan teknik malzemeler ( karabina, ip, sekizli, iniş ve emniyet malzemeleri vb.), tek kullanımlık ürünler ve kullanımı tespit edilemeyecek ürünlerin ( bakım spreyleri, koruyucu krem, ocak gazları, kitap ve dergiler vb.) iade alınması mümkün olmamaktadır.
  • Yurtdışından getirtilmek üzere yapılan ön siparişlerde (rafting botu, kano, windsurf malzemesi vb.) ürün ön ödeme karşılığı sipariş edilir ve üretim hatası, ayıplı mal dışında kalan durumlarda ürün iadesi mümkün değildir. Ön sipariş gerektiren ürünler için, mutlaka uyum konusunda müşteri hizmetleri ekibimizden teknik destek ve danışmanlık hizmeti alarak sipariş vermelisiniz. 

 İade işlemleri;

  • İade edilen ürün öncelikle müşteri departmanımız tarafından incelenir. Ürünün iade şartları kapsamında olup olmadığı tespit edilir. Bu şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır.  Bu işlem 4 ile 30 gün içerisinde sonuçlandırılır. 
     
  • Ürün iadesi onaylandığında sistemimizdeki mail adresinize ürün bedeli dekont olarak gönderilir. Size gönderilen dekonttaki tutar tarafınızdan onaylandıktan sonra aynı gün iade bedeli alışverişiniz kredi kartınızla yapıldıysa kredi kartınıza havale ile yapıldıysa belirteceğiniz banka hesabınıza transfer edilir.